telekomunikačné riešenia
Internet
Hlasové služby
Serverhousing
Webhosting
Na doma
O nás
Cenník
Kontakt

Správa a monitoring

Správa servera  a monitoring sú doplnkové služby určená pre tých, ktorí majú vlastný server a nemajú čas, resp. technické znalosti na správu svojho servera. Ak prenecháte staroslivosť o svoj server našim systémovým špecialistom, vieme vám garantovať optimálny výkon vášho servera.

Každý server potrebuje pravidelne:
  • aktualizovať systémy
  • monitorovať služby
  • vykonávať bezpečnostný audit

Monitoring servera - 30 €/ mesačne
Služba monitoring servera vám pomôže predchádzať výpadkom spôsobených systémovými zlyhaniami, alebo vás notifikuje pri nepredvídateľných zlyhaniach.
  • monitorujete dostupnosť služieb / servera
  • monitorujete výkonnostné ukazovatele
  • získate upozornenie na prekročenie nastavených kritických hodnôt

Notifikácie z monitoringu môžete dostávať prostredníctvom e-mailu, instant messengera alebo SMS. V prípade, zriadenia SMS notifikácii máte v mesačnom balíčku predplatených 10sms. Po prekročení daného počtu sú ďalšie sms správy účtované na základe spotreby 0,33€/sms.

Monitoring je vykonávaný prostredníctvom nášho Zabbix servera. Na sledovanom serveri je nainštalovaný Zabbix agent, ktorý sleduje metriky a posiela ich priamo nášmu Zabbix serveru. Takže aj keď je váš server nedostupný, vďaka Zabbixu presne vidíte, kedy k výpadku došlo a ako vyzeral.


Správa servera
Ak si u nás objednáte jednoduchú správu servera. Máte k dispozícii monitoring servera a určitý počet zásahov v mesiaci. Niektoré veci si viete urobiť sami, o niektoré sa postaráme my. Celkovo máte menej starostí.


Komplet správa servera

V prípade, že si u nás objednáte komplet správu nebudete mať s vašim serverom žiadnu prácu. Ako jediní máme root prístupy k zariadeniu, o všetko sa starajú naši systémoví špecialisti. Jednoducho preberáme zodpovednosť za vaše zariadenie.


Naše bohaté skúsenosti zaručujú návrh profesionálneho riešenia na mieru, kontaktujte nás e-mailom na This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it alebo na telefonicky na 02-2129 0290
VNET - telecomunication solutions
Námestie Hraničiarov 39
851 03 Bratislava